Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

news

Odnowić śluby nasze chcemy, Maryjo

W Archidiecezji Warszawskiej trwają przygotowania do peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia. Rozpoczęły się 25 września br. w 60. rocznicę uwięzienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski.

„Bóg, który z cierpienia i ofiary wyprowadza dobro, sprawił, że prymasowskie uwięzienie zaowocowało przygotowaniem Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i nowenny przed obchodami 1000-lecia chrztu Polski. Sercem nowenny stała się Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny” – powiedział Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski.

Nawiedzenie w Archidiecezji Warszawskiej rozpocznie się w dniach 14 i 15 czerwca 2014 r. i będzie trwało do 7 czerwca 2015 r. Hasło peregrynacji brzmi: "Odnowić śluby nasze chcemy, Maryjo".

Przygotowanie ma formę dziewięciomiesięcznej Nowenny opartej na rozważaniach Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego podczas comiesięcznych nabożeństw oraz niedzielnych Mszy świętych. W ramach przygotowań odmawiany jest także Akt osobistego oddania się Matce Bożej.


więcej http://archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=7033

news
 • Ich losy kształtowała wojna, okupacja i czas komunistycznego reżimu. W trudnych chwilach wszystko oddawały...


  more
 • Coraz bliżej beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, natomiast warunki zewnętrzne nie sprzyjają organizowaniu...


  more
 • W Wydawnictwie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Soli Deo można nabyć książkę "Duch pracy ludzkiej"....


  more
 • Fundacja "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego" wydała planszową grę edukacyjną „ABC Miłości”. Gra...


  more