Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

notizie

20-lecie Fundacji Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego

6 października 2018 r. Fundacja „Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego” świętowała 20-lecie swojej działalności.
Uroczystość odbyła się w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba Fundacji. Mszy świętej rozpoczynającej obchody przewodniczył ks. Marek Uzdowski, proboszcz Parafii św. Wacława, na terenie której znajduje się dom związany z osobą Prymasa Tysiąclecia. W homilii podkreślił znaczenie osoby Stefana kard. Wyszyńskiego oraz tego miejsca dla mieszkańców parafii, ale i całego Narodu.
Uczestnicy wysłuchali konferencji pani prof. Krystyny Czuby (wykładowca UKSW oraz WSKSiM w Toruniu, świadek życia Prymasa Wyszyńskiego) na temat „Ojczyzna w życiu i nauczaniu Stefana kard. Wyszyńskiego”, jako że uroczystość wpisuje się również w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród gości byli związani z działalnością Fundacji, wolontariusze, przyjaciele i ofiarodawcy, a także parafianie (na czele z ks. Krzysztofem Mikołajkiem), którzy aktywnie włączyli się w organizację przedsięwzięcia.
Podczas spotkania wysłuchano kilkuminutowego nagrania głosu samego Ks. Prymasa, który przedstawił koncepcję narodu w perspektywie duchowej , zmienności czasów i pokoleń, podkreślając potrzebę szacunku dla ojczystego języka i tradycji, ale i poszczególnych ludzi. Postawa chrześcijańska bowiem wymaga pokory i miłości, spojrzenia na człowieka z perspektywy Bożej oraz wzajemnego zrozumienia, co sprzyja budowaniu jedności w ojczyźnie.
Na koniec zebrani obejrzeli prezentację na temat Ks. Wacława Karłowicza, pierwszego proboszcza Parafii św. Wacława, człowieka i kapłana niezwykle zasłużonego dla naszej ojczyzny. Prezentacja została przygotowana przez obecnych na spotkaniu panią Sylwię Domańską z DK Wygoda oraz pana Marka Jarzęckiego z Rady Dzielnicy Rembertów.
Uczestnikom i współorganizatorom spotkania serdecznie dziękujemy!

baner

notizie
 • 17 czerwca 2109 r. o godz. 18.30 Jasnogórski Instytut Maryjny zaprasza na piąte z kolei spotkanie z cyklu...


  more
 • Zapraszamy na dyskusję i promocję książki „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981”

  11 czerwca 2019 r. g....


  more
 • 22 czerwca (sobota) 2019 r. w godz. 10.00 do 18.00 w Warszawie, przy ul. Marsa 61, odbędzie się dzień...


  more
 • 3 maja 2019 r. została odsłonięta na Jasnej Górze pamiątkowa tablica z fragmentem tekstu Milenijnego Aktu...


  more