Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Maryja Jasnogórska Matką ubogich oraz Orędowniczką pokoju

Watykańska Patronka ubogich. W Watykanie umieszczono wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Będą go mogli zobaczyć pielgrzymi i turyści, a przede wszystkim ubodzy, którzy przechodząc przez Bramę św. Anny, udają się do Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Chodzi się tam zarówno po papieskie błogosławieństwo, jak i po pomoc. Obraz widnieje pod małym łukiem przed pracownią arrasów. Został umieszczony w tym miejscu z inicjatywy papieskiego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego. Pani Jasnogórska została już okrzyknięta watykańską patronką ubogich. Stała się zarazem kolejnym polonikiem w tym najmniejszym państwie świata. (rv)


Orędowniczka pokoju w Korei. 6 maja 2015 w Korei, w miejscowości Im Jin Gak odbyła się konsekracja kościoła parafialnego pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej.

Eucharystię koncelebrowało dwóch biskupów oraz ponad 30 kapłanów, wśród których obecni byli również polscy kapłani posługujący w USA: ks. Rafał Dyguła TChr oraz o. Tomasz Wilk OSPPE, zaproszeni przez organizację divinemercy.us, działającą również na terenie Stanów Zjednoczonych. Władze tejże organizacji w osobach pana Grek Jung, Rosa Lee oraz Anthony Lee z wielką otwartością i stanowczością stwierdzili, że jeśli Miłosierdzie Boże oraz Pani Jasnogórska to muszą być również obecni polscy kapłani.

Sam dzień konsekracji świątyni był wymowny dla wspólnoty wiernych, którzy licznie przybyli do tego miejsca znajdującego się na pograniczu obu Korei. Świątynia wybudowana, jako wotum wdzięczności narodu koreańskiego oraz miejsce modlitwy o pokój i jedność, z łaski Bożej stała się również miejscem obecności obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Ikony Pani Jasnogórskiej, rozpoznawanej w Korei Południowej jako Czarna Madonna.

Nie mieliśmy zbyt wielkiej wiedzy na temat Czarnej Madonny na samym początku – mówi Rosa Lee, ale w trakcie powstawania świątyni poznaliśmy całą historię tej cudownej Ikony. Jest ona symbolem pokoju i głęboko wierzymy, że Pani Jasnogórska pobłogosławi naszej ojczyźnie by ponownie była zjednoczona w duchu pokoju. Obecność Ikony Czarnej Madonny na granicy pomiędzy naszymi krajami jest dla nas ogromnym błogosławieństwem od Jezusa Chrystusa. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym stało się to możliwe.

Dla nas, jako Narodu Polskiego jest to bardzo ważne, bo przez wieki przed Tron Pani Jasnogórskiej były zanoszone modlitwy o jedność, wolność i pokój, a Maryja w swojej wielkiej miłości do wybranych dzieci zanosiła te wołania, które zawsze są wysłuchiwane przez Miłosiernego Ojca.

Niech jedność w modlitwie o pokój pomoże narodowi koreańskiemu doświadczyć zjednoczenia przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej. (www.jasnagora.com)korea

Aktualności
 • Wszyscy, którzy oczekiwali na kolejny wydruk edukacyjnej gry planszowej "ABC Miłości" mogą już...


  wiecej
 • 18 stycznia 2020 w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży...


  wiecej
 • Diecezja warszawsko-praska będzie budować sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego w...


  wiecej
 • „Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci...


  wiecej