Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Papież o kulcie maryjnym Polaków

W niedzielę 8 listopada 2015 odbędą się obchody 500-lecia przybycia do Łaska w archidiecezji łódzkiej czczonego tam wizerunku Matki Bożej. Na uroczystość przybędzie specjalny wysłannik papieża Franciszka. Ojciec Święty mianował nim byłego prefekta Kongregacji Nauki Katolickiej kard. Zenona Grocholewskiego.

Polacy odznaczają się „wśród innych narodów szczególnym kultem maryjnym. Jestem przekonany, że odnowionym duchem oddadzą się ze wszystkich sił dziełu ewangelizacji” – pisze Papież do kard. Grocholewskiego.

Uroczystości w Łasku zapoczątkują równocześnie w archidiecezji łódzkiej obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Papieski wysłannik ma tam mówić o Maryi, która „zgadzając się na Słowo Boże, stała się Matką Jezusa, a przyjmując zbawczą wolę całym sercem, wolna od wszelkiego grzechu całkowicie poświęciła samą siebie, jako służebnicę Pańską, osobie i dziełu swego Syna” (Lumen gentium, 56). Uczestników uroczystości ma też zachęcić do odnowy życia duchowego i do dawania świadectwa wierze.

ak/ rv   31.10.2015


pp

Aktualności
 • Wszyscy, którzy oczekiwali na kolejny wydruk edukacyjnej gry planszowej "ABC Miłości" mogą już...


  wiecej
 • 18 stycznia 2020 w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży...


  wiecej
 • Diecezja warszawsko-praska będzie budować sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego w...


  wiecej
 • „Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci...


  wiecej