Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Wielka modlitwa młodzieży świata na Jasnej Górze

W Sanktuarium na Jasnej Górze rozpoczęła się wielka modlitwa młodzieży świata. Od rana do Częstochowy przybywają różne grupy, które właśnie tutaj rozpoczynają swoją pielgrzymkę po Polsce. Przez Jasną Górę do Krakowa. Apelem Jasnogórskim zainagurowana zostanie nowenna czuwań nocnych w intencji Papieża Franciszka i duchowych owoców jego wizyty apostolskiej. 

Modlitwę w Sanktuarium zapowiedziało w tym czasie w sumie ponad półtora tysiąca grup z 30 krajów świata. Są wśród nich pielgrzymi m.in. z Australii, Jamajki, Filipin, Kanady czy Indii. Dziś najwięcej było Francuzów: „Przybyli z Reims dlatego, że jest to największe centrum pielgrzymkowe. Jest to centrum związane z Janem Pawłem II i to bardzo istotne. Przybyli odwiedzić Matkę Bożą, powierzyć Jej wszystkie swoje intencje i do Niej się modlić.”

Aby pomóc pielgrzymom z zagranicy w dobrym przeżyciu spotkania z Maryją, na Jasnej Górze swoją posługę rozpoczęła grupa 25 wolontariuszy z całej Polski. Od dziś w Sanktuarium zmieniony jest porządek nabożeństw. O północy przez dziewięć najbliższych dni w Kaplicy Matki Bożej celebrowane będą Msze w intencji papieskiej pielgrzymki do Polski.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv     18.07.2016


MB

Aktualności
 • Wszyscy, którzy oczekiwali na kolejny wydruk edukacyjnej gry planszowej "ABC Miłości" mogą już...


  wiecej
 • 18 stycznia 2020 w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się spotkanie młodzieży...


  wiecej
 • Diecezja warszawsko-praska będzie budować sanktuarium pod wezwaniem kard. Stefana Wyszyńskiego w...


  wiecej
 • „Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci...


  wiecej