Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

20-lecie Fundacji Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego

6 października 2018 r. Fundacja „Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego” świętowała 20-lecie swojej działalności.
Uroczystość odbyła się w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba Fundacji. Mszy świętej rozpoczynającej obchody przewodniczył ks. Marek Uzdowski, proboszcz Parafii św. Wacława, na terenie której znajduje się dom związany z osobą Prymasa Tysiąclecia. W homilii podkreślił znaczenie osoby Stefana kard. Wyszyńskiego oraz tego miejsca dla mieszkańców parafii, ale i całego Narodu.
Uczestnicy wysłuchali konferencji pani prof. Krystyny Czuby (wykładowca UKSW oraz WSKSiM w Toruniu, świadek życia Prymasa Wyszyńskiego) na temat „Ojczyzna w życiu i nauczaniu Stefana kard. Wyszyńskiego”, jako że uroczystość wpisuje się również w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród gości byli związani z działalnością Fundacji, wolontariusze, przyjaciele i ofiarodawcy, a także parafianie (na czele z ks. Krzysztofem Mikołajkiem), którzy aktywnie włączyli się w organizację przedsięwzięcia.
Podczas spotkania wysłuchano kilkuminutowego nagrania głosu samego Ks. Prymasa, który przedstawił koncepcję narodu w perspektywie duchowej , zmienności czasów i pokoleń, podkreślając potrzebę szacunku dla ojczystego języka i tradycji, ale i poszczególnych ludzi. Postawa chrześcijańska bowiem wymaga pokory i miłości, spojrzenia na człowieka z perspektywy Bożej oraz wzajemnego zrozumienia, co sprzyja budowaniu jedności w ojczyźnie.
Na koniec zebrani obejrzeli prezentację na temat Ks. Wacława Karłowicza, pierwszego proboszcza Parafii św. Wacława, człowieka i kapłana niezwykle zasłużonego dla naszej ojczyzny. Prezentacja została przygotowana przez obecnych na spotkaniu panią Sylwię Domańską z DK Wygoda oraz pana Marka Jarzęckiego z Rady Dzielnicy Rembertów.
Uczestnikom i współorganizatorom spotkania serdecznie dziękujemy!

baner

Aktualności
 • Fundacja "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego" wydała planszową grę edukacyjną „ABC Miłości”. Gra...


  wiecej
 • Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy, aby wiadomości dotyczące poszczególnych placówek Instytutu kierować...


  wiecej
 • W wigilię Uroczystości Matki Jasnogórskiej zgromadzeni na nocnym czuwaniu pielgrzymi, Pomocnicy Matki...


  wiecej
 • 26 sierpnia 2019 w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości...


  wiecej