Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Wokół Prymasa Tysiąclecia - Uroczystości w warszawskiej Archikatedrze

9 grudnia 2015 r. o godz. 18.15 w Archikatedrze św. Jana w Warszawie, odbędzie się prelekcja dr hab. Pawła Skibińskiego pt. Współczesne przesłanie Prymasa Wyszyńskiego do Polaków - w kontekście Chrztu Polski.

Następnie o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem JE Kardynała Kazimierza Nycza w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego

Uroczysta Msza św., zorganizowana przez warszawski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, odbędzie się po prawie całorocznej peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II po Polsce.

Bazylika w sposób szczególny związana jest z osobą Kardynała oraz jego procesem beatyfikacyjnym. Uroczystościom będzie towarzyszyła wystawa Rodzina Bogiem silna – nauczanie Stefana kard. Wyszyńskiego o rodzinie.

W oczekiwaniu na beatyfikację patrona Stefana kardynała Wyszyńskiego Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” podjęło ogólnopolską modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

 

 

cch

Aktualności
 • Fundacja "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego" wydała planszową grę edukacyjną „ABC Miłości”. Gra...


  wiecej
 • Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy, aby wiadomości dotyczące poszczególnych placówek Instytutu kierować...


  wiecej
 • W wigilię Uroczystości Matki Jasnogórskiej zgromadzeni na nocnym czuwaniu pielgrzymi, Pomocnicy Matki...


  wiecej
 • 26 sierpnia 2019 w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości...


  wiecej