28 maja 2017 (Wniebowstąpienie Pańskie) wspominaliśmy odejście do Pana Boga kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku minęło 36 lat od tego wydarzenia. W licznych polskich parafiach i wspólnotach Polacy trwali na modlitwie. W przeddzień odbywały się czuwania modlitewne, a 28 maja w kościołach wspominano dzieła, które Pan Bóg dokonał przez Wielkiego Prymasa oraz jego świętość życia.
Uroczysta Msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego została tradycyjnie odprawiona w warszawskiej w Bazylice Archikatedralnej świętego Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się grób Księdza Prymasa. Proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd, wspominał kardynała Stefana Wyszyńskiego jako „świętego człowieka, wielkiego patriotę i obrońcę praw narodu”. W homilii wspominał, że 29 maja 1981 roku jako kleryk warszawskiego seminarium duchownego czuwał przy trumnie zmarłego Prymasa. Mówił, że już wtedy wierni byli przekonani o świętości kardynała Wyszyńskiego. Podkreślał aktualność nauczania Prymasa Tysiąclecia dotyczące miłowania Ojczyzny, zwrócił też uwagę na pobożność maryjną Prymasa Tysiąclecia. – Jeśli mówił o jedności narodu, społeczeństwa, to mówił zawsze w odniesieniu do Jasnogórskiej Królowej Polski – powiedział ks. Bartołd.
Modlitwa trwała na Jasnej Górze, gdzie 28 dnia każdego miesiąca sprawa beatyfikacji Księdza Prymasa jest polecana w wieczornej Mszy świętej, a w przeddzień odbywa się nocne czuwanie modlitwene. W tym roku podczas 37 ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” polecało w modlitwie sprawę beatyfikacji swojego Patrona. 26 maja 2017 po Apelu Jasnogórskim, na placu przed Szczytem Jasnej Góry zorganizowało procesję światła i jubileuszową modlitwę różańcową połączoną z błaganiem o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.
Nocne czuwanie modlitewne w rocznicę śmierci kard. Wyszyńskiego, zorganizowała także m. in. Rodzina Rodzin w kaplicy przy Łazienkowskiej w Warszawie.
W tej intencji modliła się także wspólnota Instytutu Prymasa Wyszyńskiego – jego członkinie w różnych zakątkach Polski i świata pamiętają w codziennej modlitwie o wyniesienie na ołtarze swojego duchowego Ojca.