Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Pomocnicy Matki Kościoła na Jasnej Górze

W wigilię Uroczystości Matki Jasnogórskiej zgromadzeni na nocnym czuwaniu pielgrzymi, Pomocnicy Matki Kościoła, po Mszy św. udali się pod pomnik założyciela Ruchu, Stefana kard. Wyszyńskiego z modlitwą o jego beatyfikację.

W święto Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia wzięli udział w uroczystej Mszy świętej na szczycie jasnogórskim.

„Ostatnie chwile spędzone z Matką Boską Jasnogórską oraz z Pielgrzymami i czas wracać do swoich prac i obowiązków napełnieni Bożą siłą. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować wszystkim Księżom, Pielgrzymom i Kadrze organizującej pielgrzymkę za całe serce poświęcone podczas drogi, dobre słowo, otrzymaną pomoc... za wszystko” – napisali.

Comiesięczne spotkania są organizowane przez Pielgrzymów w budynkach katedry warszawsko-praskiej, terminy będą podawane już niebawem. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z ideą i charyzmatem Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Ruch założony przez Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego działa w różnych parafiach w całej Polsce. Zrzesza także tych, którzy w zaciszu swojego domu pragną oddawać Maryi swoje modlitwy i cierpienia za Kościół Chrystusowy.


Zob. także www.ruchpmk.pl


jg


Aktualności
 • Ich losy kształtowała wojna, okupacja i czas komunistycznego reżimu. W trudnych chwilach wszystko oddawały...


  wiecej
 • Coraz bliżej beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, natomiast warunki zewnętrzne nie sprzyjają organizowaniu...


  wiecej
 • W Wydawnictwie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Soli Deo można nabyć książkę "Duch pracy ludzkiej"....


  wiecej
 • Fundacja "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego" wydała planszową grę edukacyjną „ABC Miłości”. Gra...


  wiecej