Zawsze wiernie towarzyszyłyście Prymasowi Tysiąclecia w budzeniu w sercach Polaków tego ososbistego pragnienia oddania Matce Najświetszej, a przez Jej rece Chrystusowi

Jan Paweł II

24 marca 2001 r.

Aktualności

Rozpoczął się konkurs o Kardynale Wyszyńskim

10 grudnia 2015 r. odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach dla uczniów gimnazjum z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach” organizowany przez Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku W tym roku temat konkursu to: Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński na tle historii polskiego Kościoła w latach 1901-1981 .

Konkurs ma na celu m.in.: wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim; rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, przybliżanie wartości zwyczajów regionalnych, społecznych i patriotycznych na podstawie wielkich autorytetów. Konkurs obejmuje 3 etapy: szkolny, który odbył się 10 grudnia, rejonowy – 4 lutego i wojewódzki (w Toruniu) – 3 marca. Gala rozdania nagród będzie miała miejsce 17 marca 2016 r. w CEM w Górsku.                        

 

Więcej zob. www.gorsk.org.pl


konkursAktualności
 • Fundacja "Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego" wydała planszową grę edukacyjną „ABC Miłości”. Gra...


  wiecej
 • Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy, aby wiadomości dotyczące poszczególnych placówek Instytutu kierować...


  wiecej
 • W wigilię Uroczystości Matki Jasnogórskiej zgromadzeni na nocnym czuwaniu pielgrzymi, Pomocnicy Matki...


  wiecej
 • 26 sierpnia 2019 w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości...


  wiecej